اخبار
همایش پویایی جمعیت و حواشی مطبوعاتی آن
چهاردهم مهر امسال همایشی تحت عنوان «پویایی جمعیت در کشورهای اسلامی» در دانشکده مطالعات جهان برگزار شد که واکنش های یکی از روزنامه های کشور را در پی داشت. موضع گیری علیه همایش مذکور و افراد شرکت کننده در آن پیش از برگزاری در برخی سایت ها انتشار یافت. اما بعد از همایش نیز، نسبت های غیرواقعی به دانشکده مطالعات جهان داده شد. این دانشکده که در مدت کوتاه فعالیتش به عنوان یکی از مراکز علمی دانشگاه تهران، جایگاه برجسته و بارزی یافته است و هیچگاه فعالیتی مخفی نداشته و جز وابستگی و در حقیقت پیوستگی با دانشگاه مادر و نماد آموزش عالی کشور، به جایی وابستگی نداشته است اما همواره از همکاری با سایر مراکز و نهادهای علمی کشور در راه اعتلای دانش مرتبط با حوزه فعالیت خود و در راستای رسیدن به اهداف متعالی علمی جمهوری اسلامی ایران استقبال کرده است و به دلیل توانایی های چشمگیر و برخورداری از ظرفیت بالای علمی مرجع مورد اتکایی بوده است. برگزاری سمینارهای مهم و حضور شخصیت های بزرگ داخلی و خارجی در این نهاد علمی گواهی بر این اعتبار و اهمیت است. دانشکده مطالعات جهان به مطلبی تحت عنوان «همايش پويايي جمعيت يا تجويز نسخه غرب براي كشورهاي اسلامي؟!» که 23 مهر 93 در یکی از روزنامه ها به چاپ رسید، مواردی را متذکر شده است که برخی از آنها به دلیل اهمیت موضوع در اینجا ذکر می شوند.
<<...
بررسی دوفضایی شدن فرهنگ در دانشکده مطالعات جهان
سخنرانی دکتر سعید رضا عاملی با عنوان «دوفضایی شدن، بومی سازی و توسعه تجدد غربی» روز دوشنبه 14 مهر 1392 در دانشکده مطالعات جهان برگزار شد.
<<...
رئیس کتابخانه دانشکده مطالعات جهان، برنده دومین جایزه گنجینه پژوهشی ایرج افشار
دومین جایزه گنجینه پژوهشی ایرج افشار، چهارشنبه16 مهر 1393، به دکتر فریبا افکاری، رئیس کتابخانه دانشکده مطالعات جهان رسید.
<<...
دیدار رئیس دفتر حافظ منافع مصر با مسئولان دانشکده مطالعات جهان
آقای خالد سعید اماره، رییس دفتر حافظ منافع جمهوري عربي مصر در تهران 9 مهر 1390 با مسئولان دانشکده مطالعات جهان دیدار و گفتگو کرد.
<<...
حضور دانشجویان جدید مطالعات ایران در سخنرانی رئیس جمهور
بسیاری از دانشجویان دوره جدید مطالعات ایران که کمتر از دو هفته از حضورشان در ایران می گذرد، روز سه شنبه 15 مهر 1393 در مراسم سخنرانی رئیس جمهور در دانشگاه تهران حضور یافتند.
<<...
برگزاری همایش بین المللی پویایی جمعیت در کشورهای اسلامی در دانشکده مطالعات جهان
نخستین روز از همایش بین المللی پویایی جمعیت در کشورهای اسلامی روز دوشنبه 14 مهر 1393 در دانشکده مطالعات جهان برگزار شد.
<<...
اهدای کتاب توسط رایزن فرهنگی ایران در مصر به دانشکده مطالعات جهان
آقای علی جانباز، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مصر، روز دوشنبه 14 مهر 1392 بیش از 250 جلد کتاب در حوزه مطالعات مصر به کتابخانه دانشکده مطالعات جهان اهدا کرد.
<<...
ارائه گزارش دانشجوی ایران شناسی همسفر رئیس جمهور به نیویورک
مارسلو موندو، دانشجوی کارشناسی ارشد مطالعات ایران دانشکده مطالعات جهان، روز دوشنبه 14 مهر 1393 گزارش سفر خود از همراهی با رئیس جمهور در سفر نیویورک را ارائه داد.
<<...
جشن آغاز سال تحصیلی 1393 در دانشکده مطالعات جهان برگزار شد
جشن آغاز سال تحصیلی 1393 روز دوشنبه 7 مهر در تالار حنانه دانشکده مطالعات جهان برگزار شد.
<<...
دستنامه دانشجویان مطالعات جهان
دستنامه دانشجویان دانشکده مطالعات جهان برای سال تحصیلی 1393-94 منتشر شد.
<<...
انتشار کتاب فقط کانادایی های استاد مطالعات آمریکای شمالی
در بهار سال 1393 کمیسیون اسلامی حقوق بشر یکی دیگر از پژوهش های خود در مورد مسلمانان را در قالب کتاب فقط کانادایی‌ ها تجربه نفرت مدیریت شده: شهروندی متمایز شده برای مسلمانان منتشر کرد.
<<...
اهدای 400 جلد کتاب به دانشکده مطالعات جهان
آقای علی عبدالوهاب، در یک اقدام نیکوکارانه در راستای غنی سازی منابع کتابخانه دانشکده مطالعات جهان 400 جلد کتاب به زبان آلمانی در حوزه های ادبیات، تاریخ و جامعه آلمان به این دانشکده اهدا کرد.
<<...
صفحه : 1 >> | >>Skip Navigation Links
صفحه اصلی
درباره دانشکدهExpand درباره دانشکده
اخبار
اطلاعيه
کتابخانه
گروه‌های آموزشیExpand گروه‌های آموزشی
استادانExpand استادان
کارکنان
پذیرش دانشجوExpand پذیرش دانشجو
گالری عکس
انتشاراتExpand انتشارات
تماس با ما
پيوندها 
 
© 2014 Faculty of World Studies All rights reserved.